Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Blog

Dlaczego warto kupować książki przez internet?

27.08.2019

Dlaczego warto kupować książki przez internet?

Od wielu lat czytelnictwo w Polsce systematycznie spada. Skarżymy się na wysokie ceny książek oraz brak wolnego czasu, który moglibyśmy poświęcić nie tylko na lekturę, ale przede wszystkim na wyszukanie wśród regałów pełnych wydawniczych nowości interesującej nas pozycji. Remedium na te wszystkie bolączki jest… Internet oraz internetowe księgarnie. Dlaczego warto rozsiąść się wygodnie w ulubionym fotelu i szukać wybranej książki w internetowych księgarniach, dowiesz się z naszego wpisu.

Brak ograniczeń

Bardzo często, wchodząc do księgarni stacjonarnej i widząc mnogość oferowanych tytułów, nie jesteśmy w stanie się zdecydować na zakup konkretnego, tym bardziej, że ograniczają nas nie tylko finanse, lecz również to, ile książek jesteśmy w stanie ze sobą zabrać. Tymczasem kupując książki przez Internet nie musimy martwić się ani jednym ani drugim: książki, niezależnie od ilości, zostaną dostarczone pod wskazany adres, a my sporo zaoszczędzimy na promocjach i rabatach.

Wszystko w jednym miejscu

Nie każda księgarnia stacjonarna będzie oferowała interesujący nas typ książek. Podczas gdy w jednej znajdziemy głównie beletrystykę oraz literaturę popularną, w innej specjalizacją będą książki podróżnicze, a w jeszcze innej znajdziemy przede wszystkim literaturę dziecięcą.

Tymczasem w księgarni internetowej znajdziemy każdy typ literatury, od literatury wysokiej, przez popularną, naukową, obyczajową, na książkach kucharskich i poradnikach kończąc. Hurtownie internetowe książek oferują również szeroką gamę przewodników i książek turystycznych. Dzięki temu nie musimy odwiedzać kilka różnych miejsc, aby skompletować wymarzoną biblioteczkę.

Niskie ceny

Kolejnym atutem księgarni internetowych są niskie ceny książek oraz promocje i rabaty. Książki na platformach wirtualnych są dużo tańsze, aniżeli w księgarniach stacjonarnych. Powodem jest brak marży, która doliczana jest do ceny książki w przypadku księgarni stacjonarnych.

Prosty wybór

Znalezienie interesującej nas pozycji jest także dużo łatwiejsze w księgarniach internetowych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę takiej księgarni imię i nazwisko autora książki, jej tytuł lub słowa albo frazę kluczową. W ten sposób znajdziemy także książki o podobnej tematyce i przeczytamy ich streszczenia.

Dobra książka nie musi być droga

27.08.2019

Dobra książka nie musi być droga

Jedną z najczęściej podawanych przyczyn spadku poziomu czytelnictwa jest zbyt wysoka cena książek. Tymczasem dobra książka nie musi być droga; wystarczy wiedzieć, gdzie szukać wysokiej literatury w przystępnej cenie.

My podpowiadamy, gdzie je znaleźć.

Internet nie tylko do zabawy

Internet to medium, służące głównie rozrywce, ale nie tylko.

Może być on bowiem źródłem informacji, a także miejscem zakupu tanich i wartościowych książek. Zalet kupowania książek w księgarniach internetowych jest mnóstwo. Przede wszystkim w tego typu księgarniach książki są bardzo tanie, a dodatkowo często pojawiają się promocje i rabaty. W zaciszu swojego domu możemy spokojnie zastanowić się nad zakupem konkretnej pozycji, a wcześniej zapoznać się z recenzjami na jej temat. Ponadto zamówimy w nich dowolną ilość książek, która zostanie nam dostarczona; oszczędzamy zatem czas na żmudnych poszukiwaniach interesujących książek w stacjonarnych księgarniach. Co więcej, w internetowych hurtowniach znajdziemy każdy typ literatury, od wysokiej, przez popularną, naukową, obyczajową, na książkach kucharskich i poradnikach kończąc.

Kiermasze

Innym miejscem, oferującym wartościową literaturę w przystępnej cenie, są kiermasze taniej książki. W koszach z najróżniejszymi tytułami znajdziemy nie tylko stare wydania klasycznych dzieł, ale także wydawnicze nowości w mocno obniżonych cenach. Ich kolejną zaletą jest ogromny wybór oraz możliwość znalezienia unikatowych, niedostępnych już wydań.

Kiermasze taniej książki to raj dla kolekcjonerów określonego typu literatury: książki kucharskie lub wszelkiej maści poradniki piętrzą się w koszach pełnych książek.

Sieciówki

Duże sieciowe księgarnie to miejsca, gdzie zazwyczaj książki mają najwyższą cenę, która rzadko odbiega od ceny okładkowej. Jednak jeśli dobrze poszukamy, okaże się, że i tam trafić na atrakcyjne promocje i rabaty. Często są to oferty łączone: na przykład przy zakupie dwóch książek w regularnej cenie, trzecią zakupimy z bardzo dużą zniżką.  

Gdzie tanio kupić książki dla dzieci?

27.08.2019

Gdzie tanio kupić książki dla dzieci?

Czytanie dziecku książek już od najmłodszych lat kształtuje jego wyobraźnię, pozytywnie wpływa na rozwój, a także pobudza ciekawość świata. Możemy być pewni, że mały czytelnik stanie się mądrym dorosłym, potrafiącym prawidłowo oceniać i diagnozować rzeczywistość.

Literatura dla dzieci to obszerna dziedzina, w której mieszczą się różne typy książek: od tych najcieńszych, których centralne miejsce zajmują ilustracje, przeznaczone dla najmłodszych czytelników, po młodzieżowe powieści. Jak i w każdej dziedzinie, i w tej obowiązują różne trendy oraz mody. Bohaterowie telewizyjnych bajek coraz częściej trafiają na karty dziecięcych książeczek, podobnie jak postaci z największych kinowych hitów. W końcu książki dla dzieci starają się objaśniać świat w sposób jak najbardziej przystępny i zrozumiały dla najmłodszych. Gdzie zatem kupić tanią literaturę dziecięcą?

Księgarnie internetowe

W poszukiwaniu tanich książek dla dzieci sprawdźmy przede wszystkim ofertę księgarni internetowych, które oferują literaturę dziecięcą w dużo niższych cenach, niż w standardowych, stacjonarnych księgarniach. Jest to idealne rozwiązanie także dla osób,  które kupują kilka, czy nawet kilkanaście książek jednocześnie lub preferują duże objętościowo książki dla dzieci; zamówienie bowiem zostanie nam dostarczone. Księgarnie internetowe to także platformy, oferujące bardzo korzystne rabaty, zniżki i promocje.

Kolejną zaletą korzystania z internetowych hurtowni książek jest olbrzymi wybór tytułów, a także rodzajów literatury dziecięcej. Dostaniemy w nich zarówno książki dla najmłodszych dzieci, jak i tych nieco starszych. Często też to właśnie w hurtowniach internetowych znajdziemy tytuły, których próżno szukaliśmy na księgarnianych półkach.

Każda mama wie, jak trudno wybrać się na zakupy z maluchem na rękach. Dzięki księgarniom internetowym młode mamy będą mogły wybrać tytuł dla swojej pociechy w zaciszu własnego domu.

Kiermasze taniej książki

Jeśli jesteśmy na wakacjach lub w okresie letnim często spacerujemy po przestrzeni miejskiej, możemy napotkać duże, białe namioty, czyli kiermasze taniej książki. Ich największą zaletą, oprócz niskich cen, jest fakt, iż znajdziemy na nich zarówno starsze wydania klasycznych dzieł literatury dziecięcej, jak i wydawnicze nowości. Plusem kiermaszy książki jest również możliwość znalezienia unikatowych, niedostępnych już wydań.

Dlaczego warto czytać książki?

27.08.2019

Dlaczego warto czytać książki?

„Pokaż mi swoją bibliotekę, a powiem ci kim jesteś” brzmi przysłowie popularne wśród polonistów. Chociaż książki pomału są wypierane przez telewizję czy Internet, to właśnie przede wszystkim czytanie kształtuje naszą wyobraźnię.

Udowodniono naukowo, że czytanie małym dzieciom ma znaczący wpływ na rozwój ich kory mózgowej oraz na ich prawidłowe funkcjonowanie. Czytać jednak należy w każdym wieku. Dlaczego?

Wyobraźnia

Tworzenie we własnej wyobraźni światów, o których czytamy, projektowanie wyglądu bohaterów kart powieści, wyobrażanie sobie miejsc oraz sytuacji; wszystko to kształtuje i i rozwija wyobraźnię. A rozwinięta wyobraźnia to nie tylko umiejętność oderwania się od otaczającej nas, nieraz nieprzyjaznej rzeczywistości, ale także właśnie umiejętność odnalezienia się w niej. Niejednokrotne nasza ulubiona lektura pozwala podjąć nam bowiem właściwą decyzję w realnym życiu, uczulając na mogące się ziścić scenariusze.

Wiedza i słownictwo

Nie tylko poradniki czy specjalistyczne książki, związane z psychologią czy innymi dziedzinami wiedzy oraz nauki, poszerzają nasze horyzonty. Książki podróżnicze pozwalają przenieść się wyobraźnią do miejsc, do których być może nigdy nie będziemy mieli możliwości dotrzeć w rzeczywistości, a historyczne romanse, niczym wehikuł czasu, przenoszą nas do odległej przeszłości. Dzięki książkom zdobywamy solidną wiedzę w przystępny sposób.

Czytając pozycje z literatury pięknej natomiast poszerzamy w znaczny sposób zakres naszego słownictwa. Poznajemy nowe słowa, a im więcej czytamy wartościowych tytułów, tym piękniejszą polszczyzną będziemy się posługiwali.

Poprawa koncentracji i pamięci

Zarówno sami czytelnicy, jak i badacze, zajmujący się zgłębianiem tajemnic naszego umysłu, zgodnie przyznają, że czytanie książek wpływa na poprawę koncentracji oraz wzmacnia procesy zapamiętywania.

Na lekturze bowiem trzeba się skupić; nie da się czytać, wykonując jednocześnie kilka innych czynności, jak w przypadku na przykład korzystania z Internetu. Czytanie zatem wymusza skupienie i zmusza mózg do wysiłku. Żeby śledzić treść akcji, musimy przecież pamiętać, co był w poprzednim rozdziale…  

Książki dla podróżników

12.07.2019

Książki dla podróżników

Szykując się do podróży, najczęściej przetrząsamy Internet w poszukiwaniu informacji, dotyczących kraju naszego wyjazdu, jego zwyczajów, kultury czy obyczajów. Na popularnych stronach podróżniczych szukamy praktycznych wskazówek dotyczących trasy podróży, środków lokomocji czy zakwaterowania.

Co jednak, jeśli zgubimy się w obcym kraju, bez zasięgu Internetu i bez wystarczającej znajomości języka? Wówczas z pomocą przyjdzie nam przewodnik turystyczny. Książki dla podróżników bowiem, oprócz albumów ze zdjęciami konkretnego kraju lub specjalistycznych, bardzo szczegółowych wydań, to w przeważającej mierze turystyczne przewodniki. Jak zatem wybrać ten właściwy?

Patrz na datę

W gąszczu przewodników i książek dla podróżników wybieraj przede wszystkim te, z najnowszymi datami wydania. Im świeższa, tym praktyczne informacje dotyczące komunikacji czy transportu będą bardziej aktualne. Z takim przewodnikiem z pewnością nie zgubimy się w obcym mieście. Jeśli natomiast informacje praktyczne czerpiemy z innego źródła, a książka podróżnicza ma nam przybliżyć zagadnienia historyczne, kulturowe, czy kulinarne, związane z konkretnym krajem, wówczas mniejszą uwagę zwracajmy na datę wydania, a większą na zawarte w przewodniku treści opisowe.

Bez mapy ani rusz

Dobra książka dla podróżników to taka, która posiada co najmniej dwa rodzaje map: bardziej ogólne i szczegółowe, z zaznaczonymi nie tylko głównymi atrakcjami turystycznymi, lecz także z węzłami komunikacyjnymi czy na przykład stacjami metra.  

Mapy okażą się szczególnie przydatne, gdy okaże się, że w miejscu, w którym się znajdujemy nie ma zasięgu Internetu lub telefon wyładuje nam się podczas wycieczki.

Zdjęcia

Kolejnym wyznacznikiem dobrej książki dla podróżników jest obecność w niej dobrej jakości zdjęć. Powinny być zrobione w dobrej rozdzielczości i jak najwierniej odzwierciedlać zabytki lub krajobrazy. One także pełnią funkcję podobną do map, pozwalając nam zorientować się w otaczającej przestrzeni, a ponadto mogą zachęcić do odwiedzenia miejsc, których początkowo nie uwzględniliśmy na naszych turystycznych szlakach.  

Podróże - gdzie zakupić dobre książki?

12.07.2019

Podróże - gdzie zakupić dobre książki?

Planując jakiegokolwiek rodzaju podróż; czy to zagraniczną czy na terenie Polski, warto zacząć od zaopatrzenia się w przewodniki oraz książki, opowiadające o kraju lub miejscu, będących celem naszej podróży. Obecnie większość przydatnych informacji czerpiemy z Internetu, jednak nic nie zastąpi bogato ilustrowanego przewodnika.

Książki podróżnicze to także doskonała lektura dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na dalekie wojaże. Dzięki nim mogą one odkryć dalekie lądy i poznać odległe krajobrazy. Gdzie zatem kupić dobre książki?

Księgarnie internetowe

Miejscem, oferującym szeroki wybór książek, związanych z podróżami w bardzo atrakcyjnych niskich cenach, są księgarnie internetowe. Przede wszystkim jest to rozwiązanie wygodne, zwłaszcza, jeśli jednorazowo chcemy zaopatrzyć się w kilka różnych przewodników; bardziej i mniej obszernych. Jest to także doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na kupnie albumów podróżniczych lub książek o podróżach o dużej objętości. Zamówienie zostanie dostarczone bezpośrednio pod nasze drzwi. Nie bez znaczenia są także korzystne rabaty, zniżki i promocje, a także bardzo dobra jakość oferowanych książek.

Kiermasze taniej książki

Klasyczne dzieła, wydawnicze nowości, książki kucharskie, literatura piękna, obyczajowa i fakty, poradniki, książki psychologiczne i … przewodniki turystyczne; od różnego rodzaju literatury na kiermaszach taniej książki możemy dostać prawdziwego zawrotu głowy. Plusem takich miejsc będą nie tylko wyjątkowo niskie ceny książek lecz również możliwość znalezienia niedostępnych już wydań interesujących nas podróżniczych pozycji.

Księgarnie sieciowe

Kolejnym miejscem, w którym znajdziemy olbrzymi wybór dobrych książek, związanych z podróżami są sieciowe, duże księgarnie. Największą zaletą takich miejsc jest olbrzymi wybór różnego rodzaju przewodników czy albumów podróżniczych najbardziej znanych i cenionych autorów.

Księgarnie podróżnicze

Jeśli natomiast męczą cię duże, sieciowe księgarnie, w których znalezienie wypatrzonej wcześniej książki bywa długie i skomplikowane, lub jeśli interesuje cię znalezienie specjalistycznej pozycji, traktującej bardzo szczegółowo wybrany rejon świata, sprawdź ofertę księgarni podróżniczej. Ceny być może nie będą należały w niej do najniższych, jednak nie do przecenienia może okazać się pomoc obsługi księgarni, wyspecjalizowanej w tego rodzaju książkach.       

Księgarnia internetowa - zalety kupowania

12.07.2019

Księgarnia internetowa - zalety kupowania

Jeśli jesteś molem książkowym, czytanie to twoja ulubiona forma spędzania wolnego czasu i wciąż przynosisz do domu coraz większe ilości książek, księgarnia internetowa to rozwiązanie właśnie dla ciebie. Dlaczego warto zaopatrywać się w książki właśnie tam, dowiesz się z naszego wpisu.

Nie ograniczaj się!

Ile razy, wchodząc do stacjonarnej księgarni, nie jesteś w stanie zdecydować się, którą książkę wybrać? Jest akurat przecena i najchętniej kupiłbyś kilka woluminów, ale nie jesteś w stanie samodzielnie donieść ich do domu? Książki są tym, co kupujesz najczęściej? Jeśli odpowiesz twierdząco na każde z powyższych pytań, oznacza to, księgarnie internetowe są rozwiązaniem właśnie dla ciebie. Nie musisz się już ograniczać i możesz zamówić dowolną ilość książek, która zostanie ci po prostu dostarczona.

Różnorodność czyli wszystko w jednym miejscu

Księgarnie internetowe są synonimem różnorodności. Znajdziemy w nich bowiem każdy typ literatury, od literatury wysokiej, przez popularną, naukową, obyczajową, na książkach kucharskich i poradnikach kończąc. Znajdziemy w nich także bogatą ofertę przewodników i książek turystycznych.

Po co przepłacać?

Kolejnym atutem tego rodzaju księgarni są niskie ceny książek oraz pojawiające się bardzo często promocje i rabaty. Książki na platformach internetowych są po prostu dużo tańsze, aniżeli w księgarniach stacjonarnych. W zaciszu swojego domu możemy spokojnie zastanowić się nad zakupem konkretnej pozycji, wcześniej zapoznając się z recenzjami na jej temat.

Łatwy wybór

Pamiętacie ten moment, kiedy błądząc pośród księgarnianych półek, nie potraficie znaleźć upatrzonej książki? Dzięki wyszukiwarkom, dostępnym na platformach internetowych księgarni, znalezienie interesującej nas książki nigdy nie było tak łatwe.

Wystarczy wpisać imię i nazwisko autora, tytuł lub słowa albo frazę kluczową. Znajdziemy w ten sposób nie tylko interesujący nas tytuł, lecz także książki o podobnej tematyce i przeczytamy ich streszczenia.

Gdzie kupować tanie książki?

12.07.2019

Gdzie kupować tanie książki?

Chociaż od wielu lat na polskim rynku obserwuje się poważny spadek czytelnictwa, wciąż dla sporej grupy odbiorców to właśnie książka i czytanie, a nie telewizja czy film, stanowi ulubiony sposób spędzania czasu. Oddajemy się lekturze dla przyjemności, po to, aby zrelaksować się i oderwać od codziennych trosk, aby przenieść się w świat wyobraźni oraz fikcji, a także aby poszerzyć swoje horyzonty. Czytanie leczy duszę i sprawia, że nasz świat staje się bogatszy.

Wielu z czytelników narzeka jednak na zbyt wysoką cenę książki, często powstrzymującą ich przed zakupem. My podpowiadamy, gdzie kupować tanie książki.

Kiermasze taniej książki

Od czasu do czasu w przestrzeni miejskiej możemy napotkać na duże, białe namioty, a w nich kosze z książkami, czyli… kiermasz taniej książki. Znajdziemy na nim nie tylko stare wydania klasycznych dzieł, a ale także wydawnicze nowości w mocno obniżonych cenach. Dużym plusem kiermaszów książki jest ogromny wybór oraz możliwość znalezienia unikatowych, niedostępnych już wydań.

To także raj dla kolekcjonerów książki kucharskiej oraz wszelkiej maści poradników. Kiermasz książki bowiem to miejsce, gdzie tego typu literatury znajdziemy najwięcej.

Księgarnie internetowe

Kolejnym miejscem, w którym nabędziemy książki w dużo niższych cenach, są księgarnie internetowe. Przede wszystkim jest to rozwiązanie wygodne, zwłaszcza, jeśli ktoś jednorazowo kupuje kilka woluminów lub jest miłośnikiem książek o dużej objętości; książki zamówione bowiem zostaną nam dostarczone. Księgarnie internetowe to także platformy, oferujące bardzo korzystne rabaty, zniżki i promocje. Nie bez znaczenia jest olbrzymi wybór książek.

Małe niesieciowe księgarnie

Na koniec warto wspomnieć o miejscu, które być może wielu z Wam nie kojarzy się z tanimi cenami książki, które jednak pod tym względem może cię przyjemnie zaskoczyć. Jeśli męczą cię duże, sieciowe księgarnie, w których znalezienie wypatrzonej wcześniej książki bywa długie i skomplikowane, zajrzyj do małej, autorskiej księgarni. Okazuje się bowiem, że i tam znajdziemy książki w korzystnych cenach, a obsługa doradzi nam, jeśli będziemy niezdecydowani.

Witryna stworzona na platformie