Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Blog

Książki dla podróżników

12.07.2019

Szykując się do podróży, najczęściej przetrząsamy Internet w poszukiwaniu informacji, dotyczących kraju naszego wyjazdu, jego zwyczajów, kultury czy obyczajów. Na popularnych stronach podróżniczych szukamy praktycznych wskazówek dotyczących trasy podróży, środków lokomocji czy zakwaterowania.

Co jednak, jeśli zgubimy się w obcym kraju, bez zasięgu Internetu i bez wystarczającej znajomości języka? Wówczas z pomocą przyjdzie nam przewodnik turystyczny. Książki dla podróżników bowiem, oprócz albumów ze zdjęciami konkretnego kraju lub specjalistycznych, bardzo szczegółowych wydań, to w przeważającej mierze turystyczne przewodniki. Jak zatem wybrać ten właściwy?

Patrz na datę

W gąszczu przewodników i książek dla podróżników wybieraj przede wszystkim te, z najnowszymi datami wydania. Im świeższa, tym praktyczne informacje dotyczące komunikacji czy transportu będą bardziej aktualne. Z takim przewodnikiem z pewnością nie zgubimy się w obcym mieście. Jeśli natomiast informacje praktyczne czerpiemy z innego źródła, a książka podróżnicza ma nam przybliżyć zagadnienia historyczne, kulturowe, czy kulinarne, związane z konkretnym krajem, wówczas mniejszą uwagę zwracajmy na datę wydania, a większą na zawarte w przewodniku treści opisowe.

Bez mapy ani rusz

Dobra książka dla podróżników to taka, która posiada co najmniej dwa rodzaje map: bardziej ogólne i szczegółowe, z zaznaczonymi nie tylko głównymi atrakcjami turystycznymi, lecz także z węzłami komunikacyjnymi czy na przykład stacjami metra.  

Mapy okażą się szczególnie przydatne, gdy okaże się, że w miejscu, w którym się znajdujemy nie ma zasięgu Internetu lub telefon wyładuje nam się podczas wycieczki.

Zdjęcia

Kolejnym wyznacznikiem dobrej książki dla podróżników jest obecność w niej dobrej jakości zdjęć. Powinny być zrobione w dobrej rozdzielczości i jak najwierniej odzwierciedlać zabytki lub krajobrazy. One także pełnią funkcję podobną do map, pozwalając nam zorientować się w otaczającej przestrzeni, a ponadto mogą zachęcić do odwiedzenia miejsc, których początkowo nie uwzględniliśmy na naszych turystycznych szlakach.  

Podróże - gdzie zakupić dobre książki?

12.07.2019

Planując jakiegokolwiek rodzaju podróż; czy to zagraniczną czy na terenie Polski, warto zacząć od zaopatrzenia się w przewodniki oraz książki, opowiadające o kraju lub miejscu, będących celem naszej podróży. Obecnie większość przydatnych informacji czerpiemy z Internetu, jednak nic nie zastąpi bogato ilustrowanego przewodnika.

Książki podróżnicze to także doskonała lektura dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na dalekie wojaże. Dzięki nim mogą one odkryć dalekie lądy i poznać odległe krajobrazy. Gdzie zatem kupić dobre książki?

Księgarnie internetowe

Miejscem, oferującym szeroki wybór książek, związanych z podróżami w bardzo atrakcyjnych niskich cenach, są księgarnie internetowe. Przede wszystkim jest to rozwiązanie wygodne, zwłaszcza, jeśli jednorazowo chcemy zaopatrzyć się w kilka różnych przewodników; bardziej i mniej obszernych. Jest to także doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na kupnie albumów podróżniczych lub książek o podróżach o dużej objętości. Zamówienie zostanie dostarczone bezpośrednio pod nasze drzwi. Nie bez znaczenia są także korzystne rabaty, zniżki i promocje, a także bardzo dobra jakość oferowanych książek.

Kiermasze taniej książki

Klasyczne dzieła, wydawnicze nowości, książki kucharskie, literatura piękna, obyczajowa i fakty, poradniki, książki psychologiczne i … przewodniki turystyczne; od różnego rodzaju literatury na kiermaszach taniej książki możemy dostać prawdziwego zawrotu głowy. Plusem takich miejsc będą nie tylko wyjątkowo niskie ceny książek lecz również możliwość znalezienia niedostępnych już wydań interesujących nas podróżniczych pozycji.

Księgarnie sieciowe

Kolejnym miejscem, w którym znajdziemy olbrzymi wybór dobrych książek, związanych z podróżami są sieciowe, duże księgarnie. Największą zaletą takich miejsc jest olbrzymi wybór różnego rodzaju przewodników czy albumów podróżniczych najbardziej znanych i cenionych autorów.

Księgarnie podróżnicze

Jeśli natomiast męczą cię duże, sieciowe księgarnie, w których znalezienie wypatrzonej wcześniej książki bywa długie i skomplikowane, lub jeśli interesuje cię znalezienie specjalistycznej pozycji, traktującej bardzo szczegółowo wybrany rejon świata, sprawdź ofertę księgarni podróżniczej. Ceny być może nie będą należały w niej do najniższych, jednak nie do przecenienia może okazać się pomoc obsługi księgarni, wyspecjalizowanej w tego rodzaju książkach.       

Księgarnia internetowa - zalety kupowania

12.07.2019

Jeśli jesteś molem książkowym, czytanie to twoja ulubiona forma spędzania wolnego czasu i wciąż przynosisz do domu coraz większe ilości książek, księgarnia internetowa to rozwiązanie właśnie dla ciebie. Dlaczego warto zaopatrywać się w książki właśnie tam, dowiesz się z naszego wpisu.

Nie ograniczaj się!

Ile razy, wchodząc do stacjonarnej księgarni, nie jesteś w stanie zdecydować się, którą książkę wybrać? Jest akurat przecena i najchętniej kupiłbyś kilka woluminów, ale nie jesteś w stanie samodzielnie donieść ich do domu? Książki są tym, co kupujesz najczęściej? Jeśli odpowiesz twierdząco na każde z powyższych pytań, oznacza to, księgarnie internetowe są rozwiązaniem właśnie dla ciebie. Nie musisz się już ograniczać i możesz zamówić dowolną ilość książek, która zostanie ci po prostu dostarczona.

Różnorodność czyli wszystko w jednym miejscu

Księgarnie internetowe są synonimem różnorodności. Znajdziemy w nich bowiem każdy typ literatury, od literatury wysokiej, przez popularną, naukową, obyczajową, na książkach kucharskich i poradnikach kończąc. Znajdziemy w nich także bogatą ofertę przewodników i książek turystycznych.

Po co przepłacać?

Kolejnym atutem tego rodzaju księgarni są niskie ceny książek oraz pojawiające się bardzo często promocje i rabaty. Książki na platformach internetowych są po prostu dużo tańsze, aniżeli w księgarniach stacjonarnych. W zaciszu swojego domu możemy spokojnie zastanowić się nad zakupem konkretnej pozycji, wcześniej zapoznając się z recenzjami na jej temat.

Łatwy wybór

Pamiętacie ten moment, kiedy błądząc pośród księgarnianych półek, nie potraficie znaleźć upatrzonej książki? Dzięki wyszukiwarkom, dostępnym na platformach internetowych księgarni, znalezienie interesującej nas książki nigdy nie było tak łatwe.

Wystarczy wpisać imię i nazwisko autora, tytuł lub słowa albo frazę kluczową. Znajdziemy w ten sposób nie tylko interesujący nas tytuł, lecz także książki o podobnej tematyce i przeczytamy ich streszczenia.

Gdzie kupować tanie książki?

12.07.2019

Chociaż od wielu lat na polskim rynku obserwuje się poważny spadek czytelnictwa, wciąż dla sporej grupy odbiorców to właśnie książka i czytanie, a nie telewizja czy film, stanowi ulubiony sposób spędzania czasu. Oddajemy się lekturze dla przyjemności, po to, aby zrelaksować się i oderwać od codziennych trosk, aby przenieść się w świat wyobraźni oraz fikcji, a także aby poszerzyć swoje horyzonty. Czytanie leczy duszę i sprawia, że nasz świat staje się bogatszy.

Wielu z czytelników narzeka jednak na zbyt wysoką cenę książki, często powstrzymującą ich przed zakupem. My podpowiadamy, gdzie kupować tanie książki.

Kiermasze taniej książki

Od czasu do czasu w przestrzeni miejskiej możemy napotkać na duże, białe namioty, a w nich kosze z książkami, czyli… kiermasz taniej książki. Znajdziemy na nim nie tylko stare wydania klasycznych dzieł, a ale także wydawnicze nowości w mocno obniżonych cenach. Dużym plusem kiermaszów książki jest ogromny wybór oraz możliwość znalezienia unikatowych, niedostępnych już wydań.

To także raj dla kolekcjonerów książki kucharskiej oraz wszelkiej maści poradników. Kiermasz książki bowiem to miejsce, gdzie tego typu literatury znajdziemy najwięcej.

Księgarnie internetowe

Kolejnym miejscem, w którym nabędziemy książki w dużo niższych cenach, są księgarnie internetowe. Przede wszystkim jest to rozwiązanie wygodne, zwłaszcza, jeśli ktoś jednorazowo kupuje kilka woluminów lub jest miłośnikiem książek o dużej objętości; książki zamówione bowiem zostaną nam dostarczone. Księgarnie internetowe to także platformy, oferujące bardzo korzystne rabaty, zniżki i promocje. Nie bez znaczenia jest olbrzymi wybór książek.

Małe niesieciowe księgarnie

Na koniec warto wspomnieć o miejscu, które być może wielu z Wam nie kojarzy się z tanimi cenami książki, które jednak pod tym względem może cię przyjemnie zaskoczyć. Jeśli męczą cię duże, sieciowe księgarnie, w których znalezienie wypatrzonej wcześniej książki bywa długie i skomplikowane, zajrzyj do małej, autorskiej księgarni. Okazuje się bowiem, że i tam znajdziemy książki w korzystnych cenach, a obsługa doradzi nam, jeśli będziemy niezdecydowani.

Witamy na blogu!

12.04.2019

Został on stworzony po to, żeby zaprezentować i przybliżyć ofertę naszego sklepu. Będziemy tu cyklicznie publikować wiele przydatnych informacji dotyczących naszej branży oraz materiałów pomagających w dokonaniu wyboru właściwych elementów oferty. Zachęcamy do lektury!
Witryna stworzona na platformie